7. ZÁŘÍ 2019 STROMOVKOU BĚŽÍM ZA RUDOU

Trasu dlouhou 2.4 km Ruda proběhl dvakrát. Nejen Ruda, ale i další běžci, kteří se přidali byli oceněni diplomem s informací, že to Rudovi běhá s Medtronic, výrobce neurostimulátoru.JAK SE DOSTAT NA START?

Ke Studničnímu domku se dá dostat ze Sibiřského náměstí. Tam je stanice busů 108 (přijíždí od metra Dejvická - ze stanice Dejvická, která je na Vítězném náměstí, směr letiště) a 131 (přijíždí od metra Hradčanská - z konečné/výchozí autobusové stanice Hradčanská, je kousek pod závorami, ulice Pod Kaštany. Z druhé strany sem přijíždí od konečné Bořislavka.) Ze Sibiřského náměstí to je na místo startu 500 metrů. Nejprve se jde doprava a spodem se obejde kostel sv. Gotharda, ulicí Gothardskou se mine zadní trakt restaurace Na Slamníku a Gothardskou branou se vejde do Stromovky. Studniční domek je pak doleva 100 metrů.

KDYŽ SE BUDETE CHTÍT DOSTAT S DĚTMI RADĚJI ROVNOU DO CÍLE
K cíli to je nejblíže ze stanice nebo konečné tramvají Výstaviště Holešovice. Činí to celkem skoro 700 metrů. Cestou se míjí Planetárium - to zůstává po pravé ruce. Před Restaurací Vozovna je dětské hřiště. Na Stanice Výstaviště staví tramvaje 12, 6 a 17. Od stanice metra Holešovice to je jedna zastávka.

Popis trasy běhu:

Start je na široké cyklostezce u Studničního domku. Stezka potom velkým levým obloukem obíhá tzv. "Psí louku". Když se začíná naopak stáčet doprava, je dole na potoce vidět můstek s průhledem na hladinu tekoucí vody. Běžci pokračují až k mírnému ohybu doleva. Za ním je nedaleko od cesty Altán. Běží se k němu a zpět. Pak se pokračuje po cyklostezce v původním směru. Když se vpravo mine velká hráz bývalého Rudolfova rybníka, přijde krátký sestup na louku. Od Milenců se pokračuje úzkou cestou k rybníčku. Tady se pokračuje doprava a obíhá se rybník Slunečnice, který je po levé ruce. (U zmrzlináře se odbočuje doleva) Před Pahorkem s duby pokračuje cesta vpravo, přes dřevěný můstek. A za ním odbočuje trasa hned doleva. Pak se podběhne můstek mezi dvěma rybníčky a pokračuje se rovně. Vlevo je rybník Rudolf. Když trasa dosáhne rozkladité lípy, odbočuje doprava. Po mírném stoupání dosáhne hlavní, široké cesty. Po ní se dáme doleva. Běžíme velkým levým obloukem lemujícím louku, která leží o něco níže. Nakonec doběhneme až k velké okružní cestě a plotu Výstaviště. Odbočíme ostře doprava. Běžíme po široké, asfaltové, mírně stoupající cestě. Nejprve mineme Maroldovo panorama Bitvy u Lipan a pak se objeví vpravo Planetárium. To obíháme zleva (tj. budova zůstane vpravo). Když mineme vystavený kosmický modul, přijde krátká šikana: doleva a hned doprava. Pak běžíme po cestě, která je pokračováním kolejí od konečné historických tramvají. Před koncem mineme dětské hřiště, a doběhneme k restauraci Vozovna. Cíl je až za ní. 

Přijďte si zasportovat a podpořit naši kampaň.  V sobotu 7. září od 13.30 h.

Děkujeme !


Podpořit nás můžete na transparetním účtu u Fiobanky 2001625431 kód banky 2010

výtěžek půjde na časopis "Dystonie" pro  život s dystonií a tisk informačních letáčků

odkaz na ukázku časopisu https://www.dystonia.cz/file/casopis_2018.pdf