ČLÁNKY

 

1. 5. 2019 STARTUJEME KAMPAŇ 🌧Decathlon run je tady. Jak říkal Ruda "Decathlon run za mnou. Letos nejrychlejší 10km závod"

Snažím se podpořit svým během cíl kampaně pacientské organizace Dystonie-rodina spolu, z.s. , aby se zvýšilo povědomí o dystonii, neurologickém onemocnění ovlivňující pohyb.

Trvalými nebo opakujícími svalovými kontrakcemi působící abnormální, často opakující se pohyby, postury nebo oboje. Dystonické pohyby vykazují typický vzorec, mohou být kroutivé nebo roztřesené.

Hluboká mozková stimulace (anglicky: Deep Brain Stimulation - DBS) představuje moderní a vysoce efektivní neuromodulační terapii spočívající v trvalé elektrické stimulaci vybraných jader v hloubi mozku.Tenká stimulační elektroda je do vybraného jádra na každé straně hlavy zavedena stereotakticky skrze malý otvor v lebce a pomocí spojovacího kablíku...
Léčba je založena na injekcích botulotoxinu A (látky produkované bakterií Clostridium botulinum) do svalů postižených nechtěnými spasmy (tzv. dystonií).Ty nejčastěji postihují svalstvo šíje (cervikální dystonie, torticollis), svalstvo očních víček (blefarospasmus) nebo svalstvo horní končetiny (písařská křeč). Po injekci do postiženého svalu dojde...